Ice brillantvedhæng af 18 kt. tofarvet guld, 2.41 ct.
Moderne ice-vedhæng af 18 kt. guld med mæandermotiv i gul- og hvidguld besat med brillantslebne diamanter og med oplukkelig øsken ligeledes prydet med brillantslebne diamanter, diamanter i alt 2.41 ct. (carat stemplet på bagsiden). Farve: Wesselton (H), klarhed: VS-P. Stemplet på bagsiden 'KoΩp98 750 OVNTZIANI'. Vedhæng mål 3,5 x 2,8 cm. H. inkl. øsken 4,8 cm. Vægt 40 g. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 14. nov. 2024 20:45
5 dage 17 timer 51 minutter 34 sekunder
DKK 22.000