Engelsk safir- og brillantrosetring i 18 kt. guld, lille str.
Rosetring i 18 kt. guld prydet med en brillantsleben centerdiamant på ca. 0.06 ct. omkranset af otte facetslebne safirer. Diamant farve: Wesselton (H), klarhed: SI. Stemplet med Birmingham hallmarks anno 1997. Ringstr. 49/15,5. Vægt 5,2 g. Fremstår med brugsspor.
Slutter om 2 dage 22 timer 4 minutter 22 sekunder
DKK 4.400