Et par smaragd- og brillantørestikker i guld (2)
Et par rosetørestikker i guld prydet med hver en oval facetsleben smaragd omkranset af hver 15 brillantslebne diamanter (dog to enkelslebne) på tilsammen 0.75 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J), klarhed: P1-P3. Stemplet arabisk 18 kt. samt mestermærke. Mål 14 x 12,5 mm. Samlet vægt 7,6 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)
Slutter om 2 dage 23 timer 4 minutter 37 sekunder
DKK 15.500