Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Et par smaragd- og brillantørestikker i guld (2)

Vurdering

DKK 19000

Vejle

6488413

Et par rosetørestikker i guld prydet med hver en oval facetsleben smaragd omkranset af hver 15 brillantslebne diamanter (dog to enkelslebne) på tilsammen 0.75 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J), klarhed: P1-P3. Stemplet arabisk 18 kt. samt mestermærke. Mål 14 x 12,5 mm. Samlet vægt 7,6 g. Fremstår med alm. brugsspor. (2)

DKK 15.500

Et par safir- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

14.10, 21.03

Et par smaragd- og brillantørestikker af platin, 0.72 og 0.34 ct. (2)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.06

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

13.10, 19.24

Safir- og brillantring i 14 kt. guld

Vurdering

7.200DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

10.10, 20.35

Diamant- og smaragdring i 18 kt. guld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

10.10, 20.22

Safir- og diamantring i 18 kt. guld

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.05

Et par rosetørestikker i 18 kt. hvidguld med safirer og diamanter (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

13.10, 19.31

Safir- og brillantrosetring i 18 ct. hvidguld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

12.10, 19.27

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.38

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.06

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Smaragd- og brillantring af 18 kt. guld, ca. 10,8 gr.

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Aarhus

14.10, 18.50

Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt 0.96 ct. (2)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.14

Brillantvedhæng i 14 kt. guld med kæde af 9 kt. guld, 0.50 ct. (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

12.10, 19.00

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)