Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Safir- og diamantring i 18 kt. guld

Vurdering

DKK 5000

Vejle

6487497

Ring i 18 kt. guld med firkantet front prydet med en oval facetsleben safir omgivet af fire små enkelslebne diamanter omkranset af runde facetslebne safirer. Ringstr. 51,5/16,3. Front mål 1,3 x 1,2 cm. Vægt 3,6 g. Stemplet 'Sté APM' og '750'. Fremstår med brugsspor.

Safir- og brillantrosetring i 18 ct. hvidguld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

12.10, 19.27

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

13.10, 19.24

Et par safir- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

14.10, 21.03

Safir- og brillantring i 14 kt. guld

Vurdering

7.200DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

10.10, 20.35

Moderne flerfarvet safirring af 18 kt. guld, I alt ca. 1.70 ct.

Vurdering

9.000DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

12.10, 19.12

Et par smaragd- og brillantørestikker i guld (2)

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 20.52

Vedhæng i 18 kt. hvidguld med gul safir og brillanter, i platinkæde (2)

Vurdering

11.000DKK

Startpris

8.200DKK

Vejle

11.10, 19.08

Diamant- og smaragdring i 18 kt. guld

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

10.10, 20.22

Bernhard Hertz. Ring i 14 kt hvidguld med topas og safirer

Vurdering

2.600DKK

Startpris

2.000DKK

Vejle

10.10, 18.51

Ring i 18 kt. hvidguld med pink safir og diamanter

Vurdering

5.000DKK

Startpris

4.000DKK

Vejle

10.10, 20.25

Et par brillantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.69 ct. (2)

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.06

Fratelli Nofri. Italiensk safir- og brillanthalskæde af 18 kt. guld, i alt ca. 1.15 ct

Vurdering

19.000DKK

item.HighestBidLabel

14.500DKK

Vejle

10.10, 21.01

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)