Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.

Vurdering

DKK 7.200

Aarhus

6495604

Lille damelommeur af guld 18K, nøgleoptræk, bagkapsel med guillochering samt oval cartouche indgravering med motiv af Rosenborg Slot, hvidemaljeret urskive med romertal og minutindex, guldet stemplet 18K, mesterstempel EL samt nr. 34910. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 40 mm. Vægt 41,8 gram. Uret virker ved optræk. 1800-tallets midte. Optræksnøgle medfølger. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Æske medfølger.

DKK 5.400

Japy Freres: Fransk kaminur af forgyldt bronze

Hørsholm 08. nov. 18:42

Vurdering

800

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962
Roskilde 06. nov. 20:31

Vurdering

10.500

8.000

Giovanni Banci for Hermes. Et par væglamper (2)
Vejle 06. nov. 19:38

Vurdering

13.000

5.200

Fransk kaminur af forgyldt bronze
Hørsholm 08. nov. 16:52

Vurdering

1.500

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 06. nov. 20:53

Vurdering

11.500

9.000

Roskilde 06. nov. 20:01

Vurdering

15.500

12.000

Perlekæde med 'Imagine' pyntekugle i 14 kt guld (2)
Aarhus 04. nov. 18:23

Vurdering

4.600

3.400

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 04. nov. 21:05

Vurdering

13.000

9.000

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Aalborg 07. nov. 20:00

Vurdering

7.000

4.400

Aalborg 14. nov. 18:58

Vurdering

3.000

1.900

Omega Seamaster De Ville. Vintage herrearmbåndsur
Aarhus 07. nov. 20:11

Vurdering

2.800

Vejle 10. nov. 20:43

Vurdering

3.000

3.000

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 11. nov. 20:18

Vurdering

7.600

5.200

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1114
Roskilde 06. nov. 20:33

Vurdering

31.000

22.000

Vejle 20:09

Vurdering

4.400

3.600

W. & S. Sørensen. Børneskeer af forgyldt sølv fra 'Eventyrserien' (11)
Vejle 20:17

Vurdering

4.400

3.600

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, 18 kt. guld og stål
Roskilde 06. nov. 20:29

Vurdering

13.000

9.600

Damearmbåndsur fra Tiffany & Co., model Atlas, ref. D286.753
Roskilde 07. nov. 20:16

Vurdering

19.000

13.000

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing
Vejle 18:22

Vurdering

3.200

Matchring samt vedhæng af 14 kt. guld med brillanter. (2)
Aarhus 06. nov. 18:29

Vurdering

9.000

6.600

Antik væglampe af forgyldt messing
Vejle 18:27

Vurdering

5.200

Pure Leaf. Tre par Almas ørestikker (6)
København 06. nov. 19:43

Vurdering

Pure Leaf. Syv ringe str. 56 (7)
København 04. nov. 16:03

Vurdering

2.400

1.300

Pure Leaf. Syv ringe str. 60/61 (7)
København 06. nov. 16:44

Vurdering

2.400

1.300

Pure Leaf. Seks ringe str. 60/61 (6)
København 04. nov. 16:03

Vurdering

2.400

1.200