Berta Moltke. 'Persepolis' & 'Nefertiti'. (2)

Vurdering

Odense

6475742

Berta Moltke (f. 1938). 'Persepolis' & 'Nefertiti', indrammede litografier i farve 124 / 400 & 209 / 450, sign. B. Moltke, 39 x 59 cm. (60 x 78) cm. & 59 x 39 cm. (78 x 60) cm. (2)

Jørgen Teik Hansen, Flemming Rodian m.fl. (cd) Fire litografier i farver (4)

Odense 24. nov.

Vurdering

Preben Franck Stelvig, Helge Ernst mfl. (cd) Fem litografier i farver (5)
Odense 24. nov.

Vurdering

2.800

Bentemarie Kjeldbæk . To farve litografier (cd) (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

600

Bentemarie Kjeldbæk . To farve litografier ' Confrontation' (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 24. nov.

Vurdering

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 24. nov.

Vurdering

HAY. Moiré Kelim tæppe, 140 x 200 cm, 'Plum'
Aarhus 27. nov.

Vurdering

900

Aarhus 30. nov.

Vurdering

Carl-Henning Pedersen (1913-2007): Figurlige kompositioner. 4 litografier i farver.
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

3.400

2.200

Minolta CR200. Håndholdt Chroma Meter.
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Poul Janus Ipsen. To litografier (2)
Vejle 23. nov.

Vurdering

Helge Ernst . Litografimappe 'Bycollager London-Rom-Paris' . Tre litografier (cd)(3)
Odense 23. nov.

Vurdering

Henrik Scheel Andersen. Søren Hansen. mfl. (cd) Fire litografier (4)
Odense 24. nov.

Vurdering

Peter J. Lassen. Fem Montana 'ARRANGE trays' / serveringsbakker (5)
Aalborg 25. nov.

Vurdering

Aalborg 27. nov.

Vurdering

Aalborg 27. nov.

Vurdering

Peter J. Lassen. Fire Montana 'ARRANGE trays' / serveringsbakker (4)
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Aalborg 27. nov.

Vurdering

Aalborg 25. nov.

Vurdering

Brillantring, af 14 kt hvidguld, ca 0.92 ct, Str 52,5
København 26. nov.

Vurdering

14.500

11.500

Peter J. Lassen. To Montana 'Living Things' plante- og opbevaringskasse, model LT3061 (2)
Aalborg 20:00

Vurdering

800

Aalborg 21:00

Vurdering

800

Edward Barber & Jay Osgerby for Flos. Gulvlampe model Bellhop
København 28. nov.

Vurdering

3.600

Osmund Hansen. Samling 3 gouache samt 7 litografier. (10)
Roskilde 23. nov.

Vurdering

800

Ib Spang Olsen. 'Noget om Nanette', litografier. (4) (cd)
Odense 30. nov.

Vurdering

900