Arne Wahl Iversen for Vinde Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af eg, 1960'erne
Arne Wahl Iversen (f. Nyborg 1927, d. 2016). Fritstående skrivebord af eg, front med fem skuffer, to med låsefunktion, bagside med åbne hylder. H. 73, L. 144, B. 73 cm. Fremstillet hos Vinde Møbelfabrik. Én nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder plade med enkelte ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 21 timer 29 minutter 3 sekunder
DKK 5.400