Valdemar Petersen for Bing & Grøndahl: Stor vase af stentøj med okseblodsglasur
Stor vase af stentøj dekoreret med okseblodsglasur. Sign. K. Vald. Petersen, stemplet bomærke Bing & Grøndahl samt betegnet 'M910'. H. 37, Ø 26 cm. 1. sort. Enkelte små glasurfejl og en bristet boble. Bund med minimale glasurafstød.
Slutter om 1 dag 23 timer 34 minutter 17 sekunder
DKK 3.600