Bent Knudsen, Kolding. Moderne ring og vedhæng med kæde i sterlingsølv (3)
Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Moderne ring med hvælvet front og åben (justérbar) ringskinne, dess.nr. 56, stemplet 'Sterling Denmark 925S Bent K © 56'. Ringstr. (justérbar) ca. 54. Endvidere moderne vedhæng i sterlingsølv, stemplet '© 925S Denmark Bent K', med veneziakæde i sterlingsølv. H. vedhæng 4,4 cm, L. kæde 60 cm. Samlet vægt alle tre dele 32,5 g. Fremstår med alm. brugsspor, ringen med ridse på front. (3)
Auktionen afsluttes: 14. nov. 2024 19:51
7 dage 14 timer 19 minutter 3 sekunder