Hannes Wettstein for Cassina. Sofa 'Globe' i alcantara
Hannes Wettstein (1958-2008). Sofa 'Globe', bestående af to moduler, ben af stål, betrukket med alcantara, to løse hynder i ryggen. H. 40/66 cm. B. 270 cm. D. 92 cm. Fremstillet hos Cassina. Fremstår med brugsspor, patina, lettere slitage på alcantara på siddepude, pletter.
Slutter om 2 dage 1 time 9 minutter 11 sekunder