Piero Lissoni for Cassina. Lænestol i alcantara, model Reef
Piero Lissoni. Fritstående lænestol betrukket med alcantara, stel i stål med drej. H. 37/70 cm. B. 96 cm. D. 87 cm. Formgivet af Piero Lissoni. Fremstillet hos Cassina, model Reef. Fremstår med brugsspor, patina, lettere slitage på armlæn og siddepude, pletter.
Slutter om 1 dag 22 timer 44 minutter 33 sekunder