Kraftig ring udført af 14 kt guld prydet med en ametyst.
Kraftig ring udført af 14 kt guld prydet med en ametyst. Stemplet 585 samt Br.J (Bræmer Jensen Guldvarefabrik). Ringstr: 54. Vægt: ca. 19,7 gram. Mål på ametyst: 20,5 mm x 12,9 mm. Fremstår med lette brugsspor.
Slutter om 1 time 6 minutter 19 sekunder