Klassisk rigt prydet diamantring af 10 kt. hvidguld, i alt ca. 0.86 ct.
Gennembrudt ring af 10 kt. hvidguld rigt prydet med 34 brillantslebne diamanter i forløb på ringskinnen, heraf samlet 0.78 ct. samt 4 prinsesseslebne diamanter i center på 0.08 ct. I alt 0.86 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI-P. Carat stemplet i ringskinnen. Ringstr.: 53/ 16,75. Vægt: ca. 3,1 g. Ringen fremstår med brugsspor.