Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Moderne ring af 14 kt. hvidguld prydet med en større marquiseslebet diamant i center på ca. 1.25 ct. Farve: Cape (N). Klarhed: SI2. Flankeret på ringskinnen af samlet 64 små klare hvide brillantslebne diamanter sat i pavé, i alt ca. 0.32 ct. Stemplet: 585 JH. Ringstr.: 50,5/ 16,1. Vægt: ca. 6,3 g. Ringen fremstår med brugsspor.
Slutter om 37 minutter 25 sekunder
DKK 11.500