Torben von Deyen (1975-2023), What Lies beneath/Bag facaden. Olie på lærred
Torben von Deyen (1975-2023), What Lies beneath/Bag facaden. Olie på lærred. 2011/2017. 200x215cm. U.R. Signeret og betegnet på bagsiden. Torben von Deyen har udstillet på Kunstnernes Påskeudstilling 2022. Værket er gengivet i Tom Jørgensen. 101 Kunstnere 2013, s. 53.. c.d. Proveniens: Kunstnerens dødsbo.
Slutter om 22 timer 35 minutter 20 sekunder
DKK 5.400