Arne Jacobsen. Kontorstol i sort læder, model 3211 'Lille Giraf'
Momsvare
Arne Jacobsen (1902-1971). Kontorstol, model 3211 'Lille Giraf', fempasfod med hjul med stålkappe, højdejusterbar skal, løs siddepude fastsat med velcro, betrukket med sort læder. Fremstillet hos Fritz Hansen, 'Brown Label' 2019. Sæde H. 43/52 cm. Fremstår med mindre brugsspor, ridser og mærker på stel.
Auktionen afsluttes: 06. nov. 2024 20:35
5 dage 13 timer 59 minutter 16 sekunder
DKK 10.000