Panerai Luminor GMT. Armbåndsur af stål
Armbåndsur fra Panerai i urkasse af stål model Luninor GMT Ref. OP6505. Sort urskive med arabertal, stregindex, tre visere og datorude ved position 3# Mekanisk urværk med automatisk optræk. ETA cal. 2893-2. Monteret med uoriginal af sort læder og spænde af stål. Ø. 44 cm. excl. optrækskrone. Medfølges af original rem af sort gummi. Fremstår med brugsspor overfladiske ridser på urkasse og flere ridser på bagkapsel. Uret gik på vurderingstidspunktet men auktionshuse indestår ikke for funktionalitet.
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 18:50
3 dage 12 timer 20 minutter 18 sekunder
DKK 32.000