Certina damearmbåndsur
Damearmbåndsur fra Certina i urkasse af stål Ref: C014.217.17.011.00 Lynette med arabertal. Hvid urskive med punktindex, tre visere, chronographfunktion og datorude ved position 4#. Quartz urværk. Monteret med rem af hvid gummi og spænde af stål. Ø. 35 mm. Medfølges af box, forhandlerkort 2012 og manual. Fremstår med brugsspor og mindre overfladiske ridser. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Auktionen afsluttes: 07. nov. 2024 19:42
6 dage 13 timer 1 minut 6 sekunder