Bent Knudsen, Kolding. Collier i 14 kt. rødguld
Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Leddelt collier i 14 kt. guld med vekslende cirkel- og stavled monteret med skruelås. Stemplet '585 Bent K' for Bent Knudsen, Kolding. L. 40,5 cm. Vægt 27,6 g. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 25. nov. 2024 20:28
1 dag 19 timer 43 minutter 6 sekunder
DKK 13.000