Bent Knudsen, Kolding. Collier i 14 kt. rødguld

Vurdering

DKK 18000

Vejle

6492663

Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Leddelt collier i 14 kt. guld med vekslende cirkel- og stavled monteret med skruelås. Stemplet '585 Bent K' for Bent Knudsen, Kolding. L. 40,5 cm. Vægt 27,6 g. Fremstår med brugsspor.

DKK 13.000

Bent Knudsen, Kolding. Moderne collier i sterlingsølv

Vejle 04. nov. 20:18

Vurdering

3.400

Bent Knudsen, Kolding. Skulpturelt armbånd i sterlingsølv
Vejle 04. nov. 20:50

Vurdering

3.000

2.400

Bent Knudsen, Kolding. Klassisk ring i 14 kt. guld med perle
Vejle 04. nov. 20:02

Vurdering

3.600

3.000

Bent Knudsen, Kolding. Armbånd i sterlingsølv med mosagat
Vejle 04. nov. 20:24

Vurdering

3.400

Ole Lynggaard. Perlecollier med kuglelås i 14 kt. rødguld (2)
Vejle 31. okt. 20:17

Vurdering

2.800

Bent Knudsen, Kolding. Retro spinelring i 14 kt. guld
Vejle 04. nov. 20:30

Vurdering

7.600

5.200

Hermann Siersbøl. Halskæde af 14 kt. guld med saltvandskulturperler
Vejle 31. okt. 19:40

Vurdering

6.000

5.000

B. Hertz Guldarmbånd af 14 kt
København 04. nov. 18:38

Vurdering

21.000

15.500

Murstensarmbånd af 14 kt guld
København 31. okt. 19:00

Vurdering

24.000

18.500

BNH Kædevarer/ Bjarne Normark Henriksen. Kraftig brillant- ankerarmlænke af 14 kt. guld, ca. 94,2 g.
Vejle 07. nov. 20:01

Vurdering

52.000

36.000

TAG Heuer 'Aquaracer Lady'. Midsize dameur i 18 karat guld og stål med brillanter
Roskilde 04. nov. 19:38

Vurdering

23.000

18.000

Viggo Pedersen. Vintage bismarckhalskæde af 14 kt
København 31. okt. 18:54

Vurdering

12.500

9.800

Diamantring i 18 kt. guld med perle og brillantvedhæng, 0.75 ct.
Vejle 04. nov. 19:42

Vurdering

19.000

15.500

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref. 795.1203
Roskilde 06. nov. 20:16

Vurdering

16.500

11.500

Elefantvedhæng / -broche i 18 kt. guld med brillanter og safir
Vejle 31. okt. 19:40

Vurdering

13.000

9.200

Rolex Oyster Perpetual Datejust damearmbåndsur af 18 kt. guld og stål med brillanter ca. år 2010
Roskilde 06. nov. 20:20

Vurdering

110.000

84.000

Ametyst- og diamantvedhæng af 14 kt. guld og sølv. 1800-tallet.
Hørsholm 07. nov. 20:08

Vurdering

6.400

Bvlgari. Brillantvedhæng af 18 kt. guld og stål på læderarmbånd (2)
Vejle 31. okt. 19:30

Vurdering

21.000

14.000

Rolex Oyster Perpetual Datejust. Dameur i 18 kt. guld og stål
Roskilde 31. okt. 19:33

Vurdering

58.000

46.000

Omega Seamaster 120, herrearmbåndsur af 18 kt. guld/stål
Roskilde 06. nov. 20:46

Vurdering

15.500

10.000

Rolex 'Datejust'. Dameur i 18 kt. guld med brillantskive og President lænke
Roskilde 31. okt. 12:08

Vurdering

88.000

68.000

Baccarat. Halscollier af 18 kt. guld med vedhæng 'Fleurs de Psydélic' (2)
Vejle 07. nov. 20:43

Vurdering

11.000

8.600

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref. 895.1203
Roskilde 06. nov. 20:27

Vurdering

26.000

19.500

Lars Ringgaard. Landskabskomposition
Aarhus 06. nov. 18:19

Vurdering

6.800

4.200

Aarhus 06. nov. 18:23

Vurdering

6.800

4.200