Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Lars Ringgaard. Landskabskomposition

Vurdering

DKK 6800

Aarhus

6487929

Lars Ringgaard (f. 1953). Landskabskomposition, akryl på plade monteret på dørblad, sign. og dateret Lars Ringgaard 1997. 200 x 91 (202 x 94) cm. Fremstår med udskæringer til dørhåndtag. (cd)

DKK 4.200

Vurdering

6.800DKK

Startpris

4.200DKK

Aarhus

12.10, 18.17

Jørgen Nash. 'Gubben Noach', 1950 (cd)

Vurdering

54.000DKK

Startpris

20.000DKK

Vejle

9.10, 19.29

Børge Mogensen for C. M. Madsen. 'Shakerbord' / spisebord af massiv eg

Vurdering

4.000DKK

item.HighestBidLabel

2.600DKK

Roskilde

12.10, 19.28

Rud. Rasmussen. Skænk af massiv eg

Vurdering

10.500DKK

Startpris

6.400DKK

Roskilde

15.10, 21.33

Dansk møbelproducent. Sofabord af eg med foldbar plade, 1960'erne

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.600DKK

Aarhus

8.10, 18.23

Børge Mogensen for FDB. Spisebord / 'Shakerbord' af bøgetræ

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Roskilde

12.10, 19.32

Dansk møbeldesign. 'Shakerbord' / spisebord af eg, 1960-70'erne

Vurdering

2.000DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 19.16

Poul Kjærholm (1929-1980) for Fritz Hansen: PK61 sofabord af stål og flinrullet marmor

Vurdering

19.000DKK

item.HighestBidLabel

13.000DKK

Hørsholm

9.10, 19.28

Verner Panton for Frem Røjle. Cone table

Vurdering

9.000DKK

Startpris

4.400DKK

Aalborg

9.10, 19.22

Poul Kjærholm for E. Kold Christiansen. 'Professorbord', model PK-55

Vurdering

31.000DKK

Startpris

24.000DKK

Roskilde

16.10, 16.11

Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Cindy Crawford

Vurdering

11.500DKK

Startpris

7.200DKK

Roskilde

10.10, 21.17

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)