Tudor 'Princess Oysterdate'. Dameur i guld og stål med gylden skive, ca. 1972
Vintage damearmbåndsur fra Tudor, model Princess Oysterdate, ref.nr.: 92313, cal. 2671, i urkasse af stål med lynette af guld, gylden skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, plexiglas, optrækskrone med Rolex-logo, monteret med original lænke af delvist forgyldt stål med foldelukke, mekanisk urværk med automatisk rotor-optræk. Ø. 25 mm. Indvendig L. ca. 16 cm. Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 23 timer 11 minutter 37 sekunder
DKK 7.600