Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Cindy Crawford
Limiteret damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Cindy Crawford, ref.nr.: 1564.65.00 (795.1223), cal. 1456, serienr.: 554518825, produceret i kun 1.997 nummererede eksemplarer, hvoraf denne er nr. 898, i urkasse af stål, gylden skive med brillantbesat punktindeks, lynette prydet med romertal, riflet optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt Omega-logo, quartz urværk. Ø. 23 mm. Indvendig L. ca. 15 cm. Medfølges af ydre kasse, manual, kortholder samt japansk certifikat fra 1997. Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 23 timer 32 minutter 13 sekunder
DKK 7.200