Torun for Georg Jensen. Dameur model 'Vivianna'

Vurdering

DKK 2600

Aalborg

6495337

Dameur fra Georg Jensen, model 'Vivianna', designet af Vivianna Torun Bülow-Hübe. Bøjleur af stål med åben bøjle, spejlurskive , mekanisk urværk med manuelt optræk, dess. nr. 226. Ø. 34 mm. Indvendige mål: ca. 44 x 58 mm. Åbning: ca. 30 mm. Omkreds ca. 15 cm. Original Georg Jensen æske medfølger. Fremstår med lette brugsspor herunder få ridser.

Vintage Omega Seamaster 600, herrearmbåndsur fra 1966.

Aarhus 07. nov. 20:13

Vurdering

2.400

Tudor 'Oysterdate'. Vintage midsizeur i stål med sort skive, ca. 1960
Vejle 31. okt. 20:30

Vurdering

15.500

12.000

Vintage Omega Genève herrearmbåndsur årgang 1965.
Aarhus 07. nov. 20:37

Vurdering

5.200

4.200

Omega 'Genève'. Vintage herreur i forgyldt stål med sort skive, ca. 1969
Vejle 31. okt. 19:30

Vurdering

6.000

5.000

Lemania. Vintage herreur i stål med guldkappe, ca. 1960
Vejle 31. okt. 19:19

Vurdering

3.400

3.000

Dameur fra Omega, model Genève Dynamic, ref: 196.0301
Aalborg 31. okt. 18:20

Vurdering

1.200