Tiffany & Co. Et par øreclips af 18 kt. guld og sterlingsølv med onyx (2)

Vurdering

DKK 2400

Vejle

6469794

Tiffany & Co. Et par øreclips af 18 kt. guld og sterlingsølv, prydet med et par slebne sorte onyxer, stemplet "TIFFANY & CO. 925 750". Sanlet vægt: ca. 15,6 gr. Fremstår med brugsspor. (2)

DKK 1.800

Georg Jensen og Hermann Siersbøl. To par øreclips i sterlingsølv (4)

Vejle 17 okt.

Vurdering

Et par italienske elefant-øreringe af 18 kt. guld med sorte diamanter (2)
Vejle 17 okt.

Vurdering

9.000

6.200

Ice brillantvedhæng af 18 kt. tofarvet guld, 2.41 ct.
Vejle 17 okt.

Vurdering

30.000

26.000

Russisk brillant- og South Sea-perlering i 18 kt. guld, 0.37 ct., 2011
Vejle 17 okt.

Vurdering

11.500

9.000

Ring af 14 kt guld med brillanter 0.025 ct
Aalborg 17 okt.

Vurdering

3.000

Herman Siersbøll. Smykkesæt med perler og 14 kt. guld (4)
Aarhus 19 okt.

Vurdering

5.200

3.400

Stort diamantbesat løve-vedhæng af 18 kt. guld, ca. 0.11 ct.
Vejle 17 okt.

Vurdering

23.000

18.000

Willy Junget, København. Retroring af 14 kt. guld med røgkvarts, ca. 1960-70'erne
Vejle 17 okt.

Vurdering

4.400

3.400

Hugo Grün m.m. Vintage ringe af 14 kt. guld. (2)
Odense 21 okt.

Vurdering

5.200

Brillant ring af 14 kt guld 0.29 ct
Aalborg 22 okt.

Vurdering

4.600

3.200

Hans Hansen. Armring i sterling sølv.
Odense 21 okt.

Vurdering

700

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.
Aalborg 18:43

Vurdering

2.400

Alliancering af 14 kt guld med brillanter, 0.27 ct.
Aalborg 17 okt.

Vurdering

7.600

5.400

Cartier: 'Trinity' ring af 18 kt. tre-farvet guld.
Odense 28 okt.

Vurdering

11.500

9.000

Frans Magnussen, Roskilde. Retroring af 14 kt. guld med røgkvarts, ca. 1970-80'erne
Vejle 17 okt.

Vurdering

4.600

3.600

Hermann Siersbøl. Brillantvedhæng af 14 kt. hvidguld + anden halskæde i 14 kt. hvidguld.
Odense 28 okt.

Vurdering

6.400

4.400

Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt 0.75 ct. (2)
Vejle 17 okt.

Vurdering

10.500

7.600

Aalborg 18:48

Vurdering

2.400

1.300

Aalborg 17 okt.

Vurdering

3.000

1.900

Aalborg 18:46

Vurdering

2.400

Holger Fridericias Eftf., København. Panzerarmlænke af 14 kt. guld med charms
Vejle 21 okt.

Vurdering

5.200

4.200

Vejle 17 okt.

Vurdering

11.500

9.400

Tennisarmlænke af 18 kt. rosaguld med talrige multicolor safirer, i alt ca. 7.36 ct.
Vejle 24 okt.

Vurdering

21.000

16.000

Evald Nielsen. Skønvirkearmring af 14 kt. rødguld med bladværk
Vejle 24 okt.

Vurdering

10.000

8.000

Carl Antonsen: Marmeladekrukke af glas med låg og ske af sterlingsølv
Hørsholm 19:20

Vurdering

1.500

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)