Solitaire ring af 14 kt guld med en diamant på ca. 0.07 ct.
Svend Valdemar Nielsen. Solitaire ring udført i 14 kt guld, prydet med en brilliantslebet diamant på ca. 0.07 ct. Farve: Top Crystal (I) Klarhed: SI. Stemplet 585 samt mester (S.N.). Ring str. 55. Vægt: 1,65 gram. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 21. nov. 2024 19:50
6 dage 13 timer 9 minutter 16 sekunder