Kristian Otte. Brillant-solitairering af 14 kt. hvidguld t med diamant på ca. 0.70 ct.

Vurdering

DKK 23.000

Aalborg

6498023

Kristian Otte. Klassisk brillant-solitairering af 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.70 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: SI. Måler på sten Ø. ca. 6 mm. Ringstr. 61. Vægt ca. 3,4 gram. Stemplet: 585 samt mester (OTTE). Æske medfølger. Fremstår med brugsspor.

DKK 16.500

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Aalborg 28. nov.

Vurdering

6.200

4.200

Aagaard. Solitaire ring af 14 kt hvidguld, 0.12 ct.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

1.900

Solitaire ring af 14 kt guld med en diamant på ca. 0.07 ct.
Aalborg 05. dec.

Vurdering

1.900

Solitairering af 18 kt. hvidguld, ca. 0.43 ct.
Vejle 28. nov.

Vurdering

7.000

5.200

Aalborg 28. nov.

Vurdering

6.200

4.200

Vintage Bismark halskæde / armbånd af 14 kt guld samt ring af 14 kt guld. (3)
Odense 28. nov.

Vurdering

12.500

9.600

Solitaire ring af 14 kt hvidguld m/ brillantsleben diamant på ca. 0.69 ct.
Odense 02. dec.

Vurdering

Solitaire diamantring af 18 kt. hvidguld, ca. 0.45 ct. W/VVS. Ringstr. 52.
Hørsholm 28. nov.

Vurdering

8.000

5.600

Moderne brillantvedhæng samt halskæde af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 28. nov.

Vurdering

3.000

2.400

N.E. From m.fl. En samling smykker i sølv og sterlingsølv (12)
Vejle 28. nov.

Vurdering

2.400

1.900

Diamantring af 14 kt. hvidguld, ca. 0.93 ct.
København 01. dec.

Vurdering

26.000

18.000