Camé af 14 kt guld med vedhæng af 8 kt guld.

Vurdering

Aalborg

6497032

Vedhæng udført af 14 kt guld prydet med camé skæring i form af kvinde i profil. H. inkl. øsken: 38 mm. Stemplet 585 samt mester. Vægt: ca. 3,6 gram. Der medfølger en kæde udført af 8 kt guld. L. 42 cm. Stemplet 333 samt mester. Vægt: ca. 3,8 gram. Fremstår med brugsspor.

Kinesisk vase af porcelæn, ca. år 1900

Hørsholm 19:08

Vurdering

800

Et par koral øreclips af 14 kt guld (2)
Aalborg 18. nov.

Vurdering

2.200

1.200

Ring af 14 kt. guld med rådiamant, str. 52
Aarhus 18:11

Vurdering

3.200

Guld broche af 14 kt guld med en saltvands kulturperle
Aalborg 21. nov.

Vurdering

2.400

Bred organisk ring af 14 kt. guld, i alt ca. 0.02 ct.
Aarhus 18:12

Vurdering

9.400

6.000

Solitairering af 14 kt. guld, 0.60 ct.
Aarhus 18:49

Vurdering

9.200

6.000

Vintage armlænke af 18 kt. guld med diamant på ca. 0.18 ct
Aalborg 21. nov.

Vurdering

4.600

3.600

Bred ring udført i 14 kt. guld med diamant 0,32 ct.
Aarhus 18:15

Vurdering

8.400

7.000

Solitairering af 14 kt. guld med diamant, ca. 0.40 ct.
Aarhus 18. nov.

Vurdering

6.400

5.200

Bismarck halskæde udført i 14 kt guld.
Aalborg 21. nov.

Vurdering

3.600

3.000

Guldring med safir og diamanter, ringstr. 55
Aarhus 18. nov.

Vurdering

7.600

4.600

Ring af 14 kt guld med en navette slebet diamant, 0.25 ct.
Aalborg 21. nov.

Vurdering

Satineret brillantring i 14 kt guld, 0.06 ct
Aarhus 18:14

Vurdering

8.400

6.200

Vejle 19. nov.

Vurdering

3.000

2.200

Georg Jensen. Armlænke sterling sølv design nr. 23
Aalborg 21. nov.

Vurdering

22.000

13.000