Skede til kyrassérkårde, M/1797/1825
Sjælden skede til kyrassérkårde, M/1797/1825 af læder og messing. L. 93,5 cm. Fremstår med aldersrelateret brugsspor, nogle krakeleringer, intakt syning. Dansk privatsamling.
Slutter om 20 timer 22 minutter 29 sekunder
DKK 4.200