Sekstant og oktant (2)
Sekstant mærket 'NV Observator Rotterdam', L. 24 cm, med kasse af træ samt oktant med messingmonteringer, L. 35 cm. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Fremstår med brugsspor, sekstanten med korrosion, to løse glas og mangler to skruer på støtteben. (2)
Slutter om 5 dage 22 timer 18 minutter 28 sekunder