Hans J. Wegner for Johannes Hansen. Spisebord/arbejdsbord
H. J. Wegner. Spisebord/arbejdsbord med løs rektangulær topplade af fineret egetræ, stel af stål, ender med kryds. 1960/70'erne. H. 70 L. 200 B. 93 cm. Fremstillet hos Johannes Hansen, ustemplet. Fremstår brugsspor, tre finerafslag på en ende, krydsstiver med rust, mangler skruer til montage af topplade.
Slutter om 20 timer 22 minutter 30 sekunder