Poul Henningsen for Louis Poulsen. PH5 pendel
Momsvare
Poul Henningsen (1894-1967). PH5 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Formgivet omkring 1958. Udført hos Louis Poulsen. Ø. 50 cm. Fremstår med almindelige brugsspor.
Proveniens: Danske Bank
Slutter om 4 dage 22 timer 23 minutter 36 sekunder
DKK 1.200