Omega 'Tank'. Herreur i 18 kt. guld med hvid skive, ca. 1982/83
Herrearmbåndsur fra Omega, ref.nr.: 191.740KZ, cal. 1377, i urkasse af 18 kt. guld, hvid skive med romertal, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med senere læderrem med forgyldt Omega-spænde, quartz urværk. mål: 25 x 30 mm. fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 1 dag 22 timer 16 minutter 27 sekunder
DKK 9.600