Ole Wanscher. Fritstående tre-pers. sofa af teak, model 'Senator'
Ole Wanscher (1903-1985). Fritstående tre-pers. sofa med stel af massiv teak, løse springhynder betrukket med velour. L. 181 cm. Formgivet i 1951. Fremstillet hos CADO, model 'Senator'. Fremstår med almindelige alders- og brugsspor, herunder stel med ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 19 timer 26 minutter 48 sekunder
DKK 5.200