Mogens Hertz: Udsigt over Gudhjem

Vurdering

DKK 13500

Hørsholm

6490011

Mogens Hertz (1909-1999): Udsigt over Gudhjem. Olie på lærred, sign. Mogens Hertz. 50 x 81 cm, med ramme 66 x 96 cm

DKK 8.000

Mogens Hertz: Østerlars rundkirke

Hørsholm 23 okt.

Vurdering

8.000

4.600

Mogens Hertz . Gårdparti fra Bornholm. (cd)
Odense 19 okt.

Vurdering

5.400

2.800

Mogens S. Andersen. Solnedgang over fiskerleje, Lillestranden i Kerteminde. (cd)
Odense 19 okt.

Vurdering

Darryl Walker: Interiør med kvinde på hæklet tæppe
Hørsholm 19 okt.

Vurdering

5.400

2.800

Arvid Arp-Hansen. Komposition.
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Mike Grønbech-Dam  ` Gudhjem`
Odense 17:42

Vurdering

4.400

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 18 okt.

Vurdering

H. Winkel: Gæs der trækker over Fiilsø. Maleri
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Ib Eisner. 'Tåget sol over Tranemosen' (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

4.200

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 21 okt.

Vurdering

5.200

3.400

Karin Toftild. 'Brudstykker dukker op i et rum af rødmen' (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

6.400

3.800

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)