Mogens Hansen for Mogens Hansens Møbelfabrik, Århus: 3-personers sofa med betræk af brunt patineret skind. Ca. 1990.

Vurdering

DKK 4000

Hørsholm

6492595

Mogens Hansen for Mogens Hansens Møbelfabrik, Århus: 3-personers sofa med betræk af brunt patineret skind. Ca. 1990. Løse hynder i side, sæde og ryg. Stel af mahognifarvet træ. L. 205. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker på ben.

Erik Ole Jørgensen. Tre-pers. sofa, model 'EJ-380'

Roskilde 26 okt.

Vurdering

Bent Møller Jepsen. To-pers. sofa, 1950'erne - 'TV-serien'
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Sofa med tilhørende lænestol af eg, 1960'erne (2)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Erik Ole Jørgensen. Lavrygget lænestol, model 'EJ-315'
Roskilde 19 okt.

Vurdering

3.200

2.200

Dansk møbeldesign. Tre-pers. sofa, brunt læder, 1950-60'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Mogens Hansen. Fritstående tre-pers. sofa, knapsyet læder
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Mogens Hansen & Lars Kalmar. Et par lænestole med skammel, model MH 80 - 'Dronningestolen' (3)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

1.500

Dansk snedkermester. Overpolstret 'banansofa' - 1940'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

850

Børge Mogensen / Peter Mogensen. To-personers sofa, model 3432
Aarhus 21 okt.

Vurdering

5.200

3.200

Peter J. Lassen. Tre Montana  'ARRANGE trays' / serveringsbakker (3)
Aalborg 17 okt.

Vurdering

Peter J. Lassen. Fire Montana 'ARRANGE trays' / serveringsbakker (4)
Aalborg 18 okt.

Vurdering

Aalborg 17 okt.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Overpolstret lænestol, 1940-50'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

850

Dansk møbeldesign. Bar af teak, 1960'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Dansk snedkermester. Overpolstret sofa, 1940'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

GamFratesi for Hay. To-pers. sofa i cognac Sense læder, model Silhouette
Vejle 19 okt.

Vurdering

16.000

12.500

Vejle 19 okt.

Vurdering

16.000

12.500

Ole Wanscher. Fritstående tre-pers. sofa af teak, model 'Senator'
Roskilde 19 okt.

Vurdering

7.600

5.200

Fritstående sofa med 'shaker-stel', rødt læder, 1960-70'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

H. J. Wegner. Tre-pers. sofa, model GE530/3, røget egetræ
Aalborg 17 okt.

Vurdering

6.400

Slagelse Møbelværk. Sæt på fire spisestole af eg, model '171' (4)
Roskilde 22 okt.

Vurdering

Louis Vuitton. 'Looping GM' skuldertaske af Monogram Canvas
Vejle 24 okt.

Vurdering

6.000

4.600

Børge Mogensen. Tre-pers. sofa model 2213, brunt læder
Aarhus 19 okt.

Vurdering

10.500

6.800

Arne Jacobsen for Fritz Hansen. 'Oxford' kontorstol, model 3271
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Charles Eames Soft Pad højrygget kontorstol, Model EA -219, sort læder
Vejle 19 okt.

Vurdering

23.000

17.000

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)