Børge Mogensen / Peter Mogensen. To-personers sofa, model 3432

Vurdering

DKK 5200

Aarhus

6491982

Børge Mogensen / Peter Mogensen. To-pers. højrygget sofa model 3432, betrukket med gråt uld, massive ben i patineret eg. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. H. 96, Sh. 42, B. 130, D. 82 cm. Fremstår med alm. brugsspor, ridser og mærker på ben, enkelte pletter / skjolder på uld. Nakkehynder svære at montere.
Se også auktionsnummer 6483965

DKK 3.200

Aarhus 18:26

Vurdering

5.200

3.200

Welling / Ludvik for Cane-Line. Tre spisestole / armstole, model less (3)
Aarhus 18 okt.

Vurdering

5.200

2.400

Dansk møbeldesign. Sofa med tilhørende lænestol af eg, 1960'erne (2)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

GamFratesi for Hay. To-pers. sofa i cognac Sense læder, model Silhouette
Vejle 19 okt.

Vurdering

16.000

12.500

Vejle 19 okt.

Vurdering

16.000

12.500

Erik Ole Jørgensen. Tre-pers. sofa, model 'EJ-380'
Roskilde 26 okt.

Vurdering

Hannes Wettstein for Fredericia furniture, Delphi sofa model 4512 L. 325 cm. samt puf model 4504 (2)
Aarhus 23 okt.

Vurdering

21.000

14.000

Børge Mogensen. Folkestolen. Seks shakerstole/spisestole, model J39, bøgetræ (6)
Aarhus 26 okt.

Vurdering

7.600

800

Børge Mogensen . Tre pers. sofa model 201, tidlig model
Roskilde 19 okt.

Vurdering

6.400

3.600

Børge Mogensen. Tre-pers. sofa model 2213, brunt læder
Aarhus 19 okt.

Vurdering

10.500

6.800

Børge Mogensen for Fredericia Stolefabrik. Tre-pers. sofa samt lænestol, model '2207' / '2209' (2)
Roskilde 19 okt.

Vurdering

13.000

7.600

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)