Børge Mogensen / Peter Mogensen. To-personers sofa, model 3432
Børge Mogensen / Peter Mogensen. To-pers. højrygget sofa model 3432, betrukket med gråt uld, massive ben i patineret eg. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik. H. 96, Sh. 42, B. 130, D. 82 cm. Fremstår med alm. brugsspor, ridser og mærker på ben, enkelte pletter / skjolder på uld. Nakkehynder svære at montere.
Se også auktionsnummer 6483965