+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Kraftig ring udført af 14 kt guld prydet med en ametyst.

Vurdering

DKK 6400

Showroom

Aalborg

Varenummer

6484067

Beskrivelse

Kraftig ring udført af 14 kt guld prydet med en ametyst. Stemplet 585 samt Br.J (Bræmer­ Jensen Guldvarefabrik). Ringstr: 54. Vægt: ca. 19,7 gram. Mål på ametyst: 20,5 mm x 12,9 mm. Fremstår med lette brugsspor.


Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Vintage ring af 18 kt guld med 19 brillantslebet diamanter, ca. 0.51 ct.

Vintage ring af 18 kt guld med 19 brillantslebet diamanter, ca. 0.51 ct.

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Aalborg

14.10, 20.10

Vintage armring af 18 kt guld prydet med 17 diamanter (ca. 1.20 ct.)

Vurdering

15.500DKK

Startpris

10.500DKK

Aalborg

14.10, 10.21

Vintage ring udført i 18 kt hvidguld prydet med en marquise slebet akvamarin.

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Aalborg

10.10, 18.17

Bred ring udført i 14 kt. guld med diamant 0,32 ct.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Aarhus

14.10, 18.07

Ring af 14 kt. guld med rådiamant, str. 52

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

14.10, 18.02

Dansk guldsmedearbejde. Solitairering af 14 kt. guld, 0.93 ct., ringstr. 53.5

Vurdering

14.000DKK

Startpris

9.600DKK

Aarhus

14.10, 18.21

Bred organisk ring af 14 kt. guld, i alt ca. 0.02 ct.

Vurdering

9.400DKK

Startpris

7.200DKK

Aarhus

14.10, 18.03

Solitairering af 14 kt. guld, 0.60 ct.

Vurdering

9.200DKK

Startpris

6.400DKK

Aarhus

14.10, 19.45

Ring af 14 kt guld med en navette slebet diamant, 0.25 ct.

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aalborg

14.10, 20.00

Herrering af 8 kt. guld fattet med karneol

Vurdering

1.600DKK

Startpris

850DKK

Aarhus

13.10, 19.09

Pandora. Brillantring af 14 kt. guld med gitter-mønster

Vurdering

3.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

10.10, 20.18

Solitairering af 14 kt. guld med diamant, ca. 0.40 ct.

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Aarhus

11.10, 21.41

Smykkesæt / Samling smykker udført i 14 kt guld og hvidguld. (3)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

14.10, 18.40

Scrouples. Ring af 14 kt. guld, 0.05 ct.

Vurdering

4.600DKK

Startpris

3.400DKK

Aarhus

14.10, 19.58

Kraftig ring af 18 kt. hvidguld, ca. 16,7 gr.

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Aarhus

14.10, 18.40

Tre vintage ring af 14 kt guld med kulturperler (3)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 19.17

Kraftig guldbelagt sølvring med 5 brillanter, 11 gram.

Vurdering

4.000DKK

Startpris

3.200DKK

Aarhus

8.10, 15.31

Manchetknapper, 14 kt guld med rav. Et par (2)

Vurdering

5.000DKK

Startpris

3.600DKK

Aarhus

14.10, 18.54

Matchring samt vedhæng af 14 kt. guld med brillanter. (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.600DKK

Aarhus

13.10, 19.21

Carbon ring med guld og brillant, ca. 0.02 ct.

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.600DKK

Aarhus

14.10, 15.53

Broche af 14 kt. guld med brillanter

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

10.10, 19.15

Satineret brillantring i 14 kt guld, 0.06 ct

Vurdering

8.400DKK

Startpris

6.200DKK

Aarhus

14.10, 18.07

Vintage ring af 14 kt guld prydet med en glassten.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Aalborg

10.10, 19.18

Vintage ring af 18 kt guld prydet med diamanter på i alt ca. 0.75 ct.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

6.400DKK

Aalborg

14.10, 20.09

Halskæde i 'Geneve/sildebens mønster' af 14 kt guld

Vurdering

19.000DKK

item.HighestBidLabel

15.000DKK

Aalborg

8.10, 18.28

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)