+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Kinesisk hinterglasmaleri, 1900-tallet

Vurdering

DKK 1100

Showroom

København

Varenummer

6480717

Beskrivelse

Kinesisk hinterglasmaleri, forestillende en ung kvinde med sitar. 1900-tallet. 46 x 30 (52 x 36) cm.

Næste bud

DKK 750

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Et par figurer forestillende kvinder skåret af grøn bowenit (2)

Et par figurer forestillende kvinder skåret af grøn bowenit (2)

Hørsholm 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

2.000

Darryl Walker: Interiør med kvinde på hæklet tæppe
Hørsholm 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.400

Næste bud

2.800

Peter Ilsted: Låge ved skov. Mezzotinte i farver
Hørsholm 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.200

Næste bud

1.400

Gerda Strøm. Landskab med pige, 1919
Vejle 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Albert Petersen, olie på lærred, køkkeninteriør efter fransk motiv (cd)
Odense 25 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Cecilie Kleist. To tupilakker, 1960'erne (2)
Roskilde 23 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

19.000

Næste bud

13.000

Camé af 14 kt guld med vedhæng af 8 kt guld.
Aalborg 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.200

Næste bud

1.500

Ping, King Cobra, Odessey m.fl. Golfsæt- og taske til kvinde
Vejle 20 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Ubekendt kunstner. Håndmalet kinesisk silkemaleri
Aalborg 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

1.900

En samling på 8 figurer af glas forestillende fisk (8)
Hørsholm 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.400

Ubekendt kunstner. Portræt af ung kvinde.
Odense 25 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Julie Gullander: Tretten akvareller med fuglemotiver, 19. årh
Hørsholm 25 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

5.200

Kinesisk segl af fedtsten, 1900-tallet
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Vintage kinesisk krakelévase med fugle i bambuskrat
Aalborg 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Kinesisk cloisonne lågkrukke - 1900-tallet
Hørsholm 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

850

Kinesisk hatstand samt bordlampe af porcelæn. (2)
Odense 20 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

600

Kinesisk beholder af patineret bronze, 1900-tallet
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Kinesiske porcelænsplakette / maleri på porcelæn, 1900 tallet
Odense 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.400

Stor kinesisk skål af porcelæn, 1900-tallet
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Kinesisk 'Washstand' af udskåret træ, 1900-tallet
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

750

Kinesisk bord og kiste af udskåret træ, 1900-tallet (2)
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

750

Kinesisk skab, entrebord samt stok (3)
Aarhus 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Et par kinesiske 'Garden Seats', 1900-tallet (2)
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Fire kinesiske skæringer af træ, 1900-tallet (4)
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Ni kinesisk billeder, gouache på papir, 1800-/1900-tallet (9)
København 18 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

750

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)