Kinesisk cloisonne lågkrukke - 1900-tallet

Vurdering

DKK 1600

Hørsholm

6486281

Kinesisk cloisonne lågkrukke - 1900-tallet. H 11,5/16 cm. Der medfølger sokkel af hardwood, brugsspor, sokkel med afslag.

DKK 850

Tre figurer skåret i bowenit samt fedtsten (4)

Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Et par kinesiske figurerer skåret af rosafarvet sten (2)
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

850

Christian Lymann Hansen. Abstrakt konstruerbar skulptur
Aarhus 22 okt.

Vurdering

6.000

3.800

Christian Lymann Hansen. Abstrakt skulptur
Aarhus 22 okt.

Vurdering

6.000

3.800

Carlo Jensen for Hundevad & Co. Reol af palisander, 1960'erne
Roskilde 19 okt.

Vurdering

Et par figurer forestillende fugle skåret af grøn bowenit (2)
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Peter J. Lassen for Montana. Fire moduler (4+4)
København 19 okt.

Vurdering

800

Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen. Buste
Aarhus 25 okt.

Vurdering

Thams Møbelfabrik. Hjørnesofa af mørkebrunt læder
Vejle 19 okt.

Vurdering

Kinesisk lågbojan dekoreret med fugl, skrifttegn og blomster 1800-tallet.
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

850

Kinesisk vase dekoreret i blå glasur med påfugl 1800-tallet
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

Et par figurer forestillende fugle skåret af grøn bowenit
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

850

Hørsholm 18 okt.

Vurdering

850

Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)