Illum Wikkelsø for N. Eilersen. Gyngestol, sortmalet
llum Wikkelsø . Gyngestol af massivt ooriginalt sortmalet træ med tremmeryg, formbøjet fineret sortlakeret sæde. Formgivet 1958. Fremstillet hos N. Eilersen. SH. 42 cm. Fremstår med lettere brugsspor / patina på bemaling.
Slutter om 6 dage 22 timer 26 minutter 17 sekunder