Halskæde i 'mursten' mønster af 14 kt guld.

Vurdering

DKK 14.000

Aalborg

6498511

Halskæde i 'mursten' mønster af 14 kt guld. Indstikslås med dobbelt sikkerhedshasper. Stemplet 585 samt mester (TSR.). L. 46 cm. B. 9,4 mm - 5,4 mm. Vægt: 29,7 gram. Fremstår med brugsspor.

DKK 10.000

Armlænke i 'Geneve/sildebens' mønster af 8 kt guld

Aalborg 19:16

Vurdering

5.000

3.600

Armlænke i 'mursten' mønster af 14 kt guld.
Aalborg 02. dec.

Vurdering

7.400

5.200

Rundt kinesisk fad af porcelæn, 1700-tallet.
Odense 22. nov.

Vurdering

Aagaard. Solitaire ring af 14 kt hvidguld, 0.12 ct.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

1.900

Solitaire ring af 14 kt guld med en diamant på ca. 0.07 ct.
Aalborg 19:50

Vurdering

1.900

Royal Copenhagen/Holmegaard. 'Lines vase' samt 2 Royal Copenhagen (3)
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.700

Alliancering af 14 kt guld med brillanter, 0.27 ct.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

7.600

5.400

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

6.200

4.200

Aalborg 28. nov.

Vurdering

6.200

4.200

Came vedhæng af 8 kt. guld
Aarhus 22. nov.

Vurdering

650