Halskæde i 'mursten' mønster af 14 kt guld.
Halskæde i 'mursten' mønster af 14 kt guld. Indstikslås med dobbelt sikkerhedshasper. Stemplet 585 samt mester (TSR.). L. 46 cm. B. 9,4 mm - 5,4 mm. Vægt: 29,7 gram. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 02. dec. 2024 19:40
11 dage 5 timer 7 minutter 4 sekunder
DKK 10.000