Gitz-Johansen. To tegninger af samekvinder (2)
Aage Gitz-Johansen (1897-1977). To tegninger af samekvinder, den ene betitlet 'Muotta' (=sne på lappisk), tusch på papir samt tusch og gouache på papir, begge sign. monogram, 'Muotta' desuden stempelsigneret. Bladmål: 31 x 21,5 og 31 x 24,5 cm. Uden rammer. (2)
(cd)
Slutter om 4 dage 22 timer 50 minutter 49 sekunder