+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Fritstående skrivebord samt stol, 1960'erne (2)

Vurdering

DKK 2000

Showroom

Roskilde

Varenummer

6492065

Beskrivelse

Fritstående skrivebord af teaktræ, front med seks skuffer, bagsiden med hylde. H. 75, L. 135, D. 65 cm. Én medfølgende stol af teak og bøg, sæde betrukket med skai. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.

Næste bud

DKK 1.400

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion


Transportpriser

For pris på transport angiv postnummer herunder.

Lignende varer

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak, 1960'erne

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af teak, 1960'erne

Roskilde 26 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.600

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af palisander, 1900-tallets midte
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.200

Næste bud

2.000

Gunni Omann for Omann Jun's Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af palisander, model '75'
Roskilde 18:52

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.000

Næste bud

8.200

Frank Reenskaug for Bramin. Gyngestol af teak, model '182'
Roskilde 26 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.100

Arne Hovmand-Olsen. Lænestol af teak - 'Boomerang'
Roskilde 19:38

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

4.000

Arbejdsbord / skrivebord, sortlakeret metal
Aarhus 17 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Fritstående skrivebord af teak / egetræ, 1950-60'erne
Roskilde 17:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.400

Gunni Omann for Omann Jun's Møbelfabrik. Fritstående skrivebord af palisander, model '75'
Aarhus 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

10.500

Holger Jensen for FDB Møbler. Kommode af teak med overdel, 1960'erne (2)
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.900

Dansk møbelproducent. Reolmodul af teaktræ, 1960'erne
Aarhus 22 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

750

Dansk møbelproducent. Spisebord m. hollandsk udtræk, teaktræ
Aarhus 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

750

Sybord samt sofabord af teak, 1950-60'erne (2)
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.400

Hee Welling for HAY. About a chair, model AAC 16. (8)
Aalborg 21 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.200

Næste bud

750

Dansk snedkermester. Overpolstret sofa, 1940'erne
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

750

Dansk møbeldesign. Fem stole af teak / eg, 1950'erne (5)
Roskilde 26 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

1.100

Fritstående butiksdesk / butiksmontre, 1960-70'erne
Roskilde 25 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.400

Christian Hvidt for Søborg. Tre skabsmoduler, mahogni (3)
Aarhus 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.400

Svensk møbeldesign. Entrésæt af palisander, 1960-70'erne (2)
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

800

Dansk møbeldesign. Bar af teak, 1960'erne
Roskilde 19 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

1.400

Poul Cadovius. System Royal. Væghængt reolsystem, teak
Aarhus 23 okt.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

11.500

Næste bud

7.600

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)