Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Fire jalousiskabe / arkivskabe af eg / bøg, 1900-tallets midte (4)

Vurdering

DKK 2000

Roskilde

6489696

Fire jalousiskabe / arkivskabe, fremstillet af hhv. 3 stk. af finéret bøg, 1 stk. af finéret mørkbejdset eg, front med jalousilåger, bag hvilke udtræksbakker. Nøgler medfølger. H. 100/112/118, B. 48/51, D. 36/40/43 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser, skrammer og mærker.

Nipu. Arkivskab / jalousiskab af eg, anno 1955

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

Roskilde

12.10, 20.29

Todelt jalousiskab / arkivskab af eg, 1900-tallets midte

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.000DKK

Roskilde

18.10, 19.32

Hans J. Wegner. Sofa af teak, model GE280.

Vurdering

6.400DKK

item.HighestBidLabel

4.000DKK

Aalborg

10.10, 19.40

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af palisander, 1960-70'erne

Vurdering

2.000DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 21.46

Poul Cadovius m.fl. Væghængt reolsystem af teak, 1960'erne (22)

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Roskilde

12.10, 19.27

Skippers Møbler. Et par lænestole med tilhørende skamler, læder (4)

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

800DKK

Roskilde

12.10, 21.34

Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1960'erne

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Roskilde

12.10, 17.29

Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af palisander, 1900-tallets midte

Vurdering

3.200DKK

Startpris

2.000DKK

Roskilde

12.10, 19.37

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Daybed af teak, model 'FD-417'

Vurdering

4.600DKK

Startpris

3.200DKK

Roskilde

12.10, 20.15

Tre-pers. sofa / sovesofa af teak, 1960-70'erne

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 19.01

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)