Et par ametystørestikker af 14 kt. guld (2)

Vurdering

DKK 2600

Vejle

6491222

Et par ørestikker af 14 kt. guld hver prydet med en ovalslebet ametyst, i alt ca. 2.40 ct. Mål: 9 x 7 mm. Vægt (ekskl. bagstoppere): ca. 1.0 g. Ørestikkerne fremstår med få brugsspor. (2)

Aagaard: To par ørestikker af 8 kt. guld (4)

Hørsholm 07. nov. 19:30

Vurdering

850

Diamond House. Par brillant solitaire ørestikker af hvidguld, ca 0.90 ct
København 04. nov. 18:40

Vurdering

13.000

9.000

Et par brillant ørestikker af sterlingsølv med ferskvandsperle (2)
København 07. nov. 14:54

Vurdering

2.400

København 07. nov. 18:40

Vurdering

4.600

3.200

Et par store italienske diamantørestikker af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 04. nov. 20:18

Vurdering

50.000

38.000

Diamonds By Frisenholm. Et par brillant ørestikker af sterlingsølv med ferskvandsperle (2)
København 07. nov. 18:35

Vurdering

2.200

Et par topas og ametyst ørestikker af sortrhodineret sterlingsølv med guldbelægninger (2)
København 04. nov. 19:24

Vurdering

2.400

Et par opal- og safirørestikker af 14 kt. guld. (2)
Hørsholm 07. nov. 19:00

Vurdering

1.800

Odense 02. nov. 17:25

Vurdering

1.500

Pure Leaf. Fire par ørestikker belagt med 18 kt. guld og hvidguld (8)
København 12:07

Vurdering

800

To par ørestikker med perler af delvist forgyldt sterlingsølv. (4)
Hørsholm 07. nov. 21:00

Vurdering

1.000

Et par South Sea perle- og brillantøreringe af 18 kt. guld (2)
Vejle 04. nov. 20:43

Vurdering

13.000

10.500

Håndlavet unika ørestikker
København 07. nov. 12:20

Vurdering

Ørestikker af forgyldt og rhodineret sterlingsølv
København 04. nov. 20:01

Vurdering

Et par safir øreclips af 18 kt. guld, 26,8 g. England 1992. (2)
Hørsholm 04. nov. 19:44

Vurdering

15.500

11.500

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. guld (6)
København 07. nov. 13:42

Vurdering

600

Et par smaragd- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)
Vejle 04. nov. 19:00

Vurdering

25.000

21.000

Pure Leaf. Samling smykker belagt med 18 kt. hvidguld (5)
København 07. nov. 20:45

Vurdering

850

Et par diamant-, smaragd- og rubinøreskruer af 14 kt. guld. (2)
Hørsholm 11. nov. 20:10

Vurdering

9.000

5.200

Et par smaragd- og diamantcreoler af 18 kt. guld og hvidguld, i alt ca. 0.56 ct. (2)
Vejle 04. nov. 20:17

Vurdering

18.000

15.500

Bo Gindeberg. Brillantbesat kuglelås af 14 kt. guld og hvidguld
Vejle 07. nov. 20:02

Vurdering

5.000

3.800

Pure Leaf. Samling smykker (10)
København 04. nov. 16:01

Vurdering

1.300

650

Par vintage brillant manchetknapper af 14 kt , ca 0.10 ct
København 04. nov. 18:35

Vurdering

8.200

6.400