Arne Norell for Aneby Møbler. Tre-pers. sofa af eg / læder, model 'Ilona'
Arne Norell (1917-1971). Tre-pers. sofa med stel af massiv eg, udspændt med kernelæder, løse hynder betrukket med brunt læder. L. 220 cm. Fremstillet hos Aneby Møbler, model 'Ilona'. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder læder med mærker, sædehynde med krakeleringer.
Auktionen afsluttes: 08. nov. 2024 20:30
1 dag 2 timer 3 minutter 12 sekunder
DKK 2.800