Ubekendt Skagensmaler. rødkridtsskitse af ung kvinde

Vurdering

5401133

Ubekendt Skagensmaler. rødkridtsskitse af barn/ung kvinde med tørklæde og frakke. Sign JTC. Proveniens Skagen. Lysmål 20x24 cm. (24x28 cm.).(signatur vedhæftet i rammen udskåret af papir med samme vandmærke som motivet.) NB: Teksten ændret.