Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall, i urkasse af 14 kt guld, lyst patineret skive med forgyldt stregindeks, riflet optrækskrone, plexiglas, monteret med uoriginale lænke of forgyldt stål, manuelt optræk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor herunder graveringer på bagklapse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.