Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M med diamanter

Vurdering

DKK 26.000

Roskilde

6462126

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref.nr.: 212.30.28.61.51.001, cal. 1424, serienummer: 91782770, i urkasse af stål, sort, bølget skive med brillantbesat punktindeks, Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VVS-VS, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 17 cm. Medfølges af boks, kasse, manual samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med lettere brugsspor (nyligt poleret). Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Roskilde 25. nov.

Vurdering

31.000

28.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 27. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Roskilde 27. nov.

Vurdering

15.500

12.000

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 27. nov.

Vurdering

16.500

11.500

Omega Seamaster Diver 300m. Herrearmbåndsur i stål, Ø 42 mm
Roskilde 27. nov.

Vurdering

26.000

21.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref.nr.: 795.1203
Roskilde 27. nov.

Vurdering

13.000

8.400

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 27. nov.

Vurdering

11.500

9.000

Roskilde 27. nov.

Vurdering

26.000

19.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, 18 kt. guld og stål
Roskilde 27. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med guldkappe og pie-pan skive, ca. 1966
Vejle 02. dec.

Vurdering

8.000

6.600

Technos 'The King'. Retro herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1970'erne
Vejle 28. nov.

Vurdering

1.500

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1114
Roskilde 27. nov.

Vurdering

31.000

22.000

Vejle 28. nov.

Vurdering

Vejle 28. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 28. nov.

Vurdering

7.600

5.200

Jaguar herreur special edition fra 2023.
Aarhus 27. nov.

Vurdering

3.400

2.400

Omega 'Seamaster Professional 200 M'. Herreur i stål med led med guldkappe, ca. 1990'erne
Vejle 28. nov.

Vurdering

8.000

6.600

Aarhus 25. nov.

Vurdering

Damearmbåndsur fra Longines, model DolceVita, ref.nr.: L5.161.7
Roskilde 27. nov.

Vurdering

24.000

18.500

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Apnea Jacques Mayol, ref. 2595.50.00
Roskilde 27. nov.

Vurdering

26.000

21.000

Herrearmbåndsur fra Seiko, model Prospex PADI Tuna, ref. 4R36-05V0
Roskilde 25. nov.

Vurdering

5.200

Vejle 22. nov.

Vurdering

3.000

Oudin A Paris, Moeris og Mora. Samling lommeure i bl.a. sølv (6)
Vejle 28. nov.

Vurdering

1.000

Aarhus 22. nov.

Vurdering

2.200

1.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref. 795.1001
Roskilde 27. nov.

Vurdering

21.000

14.000