Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref. 596.1502
Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120M, ref.nr.: 596.1502, cal. 1424, serienr.: 58400773, i urkasse af stål, pink perlemorsskive med arabertal, datoangivelse ved 3" position, glat lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 26,5 mm. Indvendig L. ca. 17,5 cm. Medfølges af generisk etui. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.